Sala gimnastyczna, Kobeřice - Novatop

Sala gimnastyczna, Kobeřice

Naturalne drewno w salach gimnastycznych to już nasza tradycja!

Wnętrza sal gimnastycznych muszą wytrzymywać wielokrotne uderzenia piłką i być bezpieczne. Architekci pracowali nad tymi wymaganiami podczas projektowania sali gimnastycznej w Kobeřicach. Ich projekt jest oszczędny dzięki starannie dopracowanym detalom i przyjemnym kolorom. Kluczowym elementem wnętrza było naturalne drewno, a konkretnie trójwarstwowe płyty NOVATOP i panele akustyczne NOVATOP, które umożliwiają uprawianie sportu bez zakłóceń w postaci odbijających się dźwięków.
Sala gimnastyczna w Kobeřicach została uznana za najlepszy nowo powstały budynek w regionie Opawy i zdobyła nagrodę J. M. Olbricha. Doceniamy pracę architektów, którzy połączyli praktyczność, bezpieczeństwo oraz piękno naturalnego drewna jak również dziękujemy im za wspaniałe zastosowanie NOVATOP.

Zaprojektowany przez WMA architekti s.r.o. – Ing. Arch. Adam Weczerek  „Postrzegam akustykę przestrzenną jako kwestię wymagającą ciągłej uwagi. Zawsze należy ją uwzględnić, gdy mamy do czynienia z bardziej złożonymi przestrzeniami. Za każdym razem zwracam uwagę klienta na konieczność opracowania tego tematu. Lubię pracować z naturalnymi materiałami, zwłaszcza z drewnem, dlatego z zadowoleniem korzystam z paneli oferowanych przez Novatop. Możliwość wykorzystania naturalnego drewna we wnętrzu przy jednoczesnym rozwiązaniu kwestii akustyki jest powiewem świeżości dla większości wnętrz”
Zdjęcia: David Bernard
Montaż paneli Novatop: Dřevostavby MC