Co to jest NOVATOP? - Novatop

Jak NOVATOP działa w praktyce?

CZESKI PRODUCENT, SZWAJCARSKIE KNOW-HOW

CLT na wyższym poziomie

NOVATOP jest innowacyjnym, a w wielu przypadkach wyjątkowym systemem budownictwa drewnianego.  Standardowe panele SOLID wykonane z krzyżowo sklejanego drewna uzupełniają ciekawe elementy stropowe i dachowe ELEMENT i OPEN, których główną zaletą jest mały ciężar przy zachowaniu dużej wytrzymałości statycznej. Już na etapie produkcji można je wyposażać w izolację termiczną i akustyczną oraz w kanały, w których prowadzone sią różne instalacje. Oferowany asortyment obejmuje także pięciowarstwowe płyty STATIC i trzywarstwowe biopłyty SWP. Na szczycie tej systemowej piramidy znajdują się panele  ACOUSTIC przeznaczone do rozwiązań akustyki przestrzennej.

Wszystkie wyroby NOVATOP są produkowane z wysuszonych lameli świerkowych składanych warstwowo, przy czym poszczególne warstwy są obrócone względem siebie o kąt 90˚. Ilość warstw może być różna, co decyduje o końcowej grubości panelu. Drewno jest suszone do wilgotności około 8%, co zapewnia wysoką stabilność komponentów i zapobiega powstawaniu pęknięć. Lamele są sklejane pomiędzy sobą we wszystkich kierunkach, a przy produkcji stosowane są najczęściej kleje poliuretanowe, które zgodnie z europejskimi normami są dopuszczone do produkcji nośnych drewnianych elementów budowlanych o zastosowaniu wewnętrznym i zewnętrznym. Dzięki zastosowanej technologii suszenia i klejenia cechuje je wysoka stabilność kształtu, nawet przy zmianach wilgotności.

CLT = cross laminated timber = krzyżowo klejone drewno

NOVATOP TO STYL ŻYCIA

Nośna konstrukcja NOVATOP może stanowić równocześnie wewnętrzną powierzchnię budynku!

Wykończenie wizualne oferuje odbiorcom całkowicie nowe możliwości tworzenia nowoczesnego desingu wnętrz. Wnosi do wewnętrznych przestrzeni wyjątkowe piękno oraz zapach naturalnego drewna.

Panele bardzo dobrze zdają egzamin w przypadku zastosowania ich jako stropy i sufity podwieszane, kiedy są też konstrukcją nośną, umożliwiającą wbudowanie opraw oświetleniowych i prowadzenie instalacji bezpośrednio w ich konstrukcji. Przygotowanie kanałów pod instalacje wewnątrz paneli, zgodnie z dokumentacją projektową, odbywa się już na etapie ich produkcji. Powierzchnie mogą być wykończone jak naturalne drewno, lub mogą być pomalowane.

Zalecamy skonsultowanie jakości powierzchni wnętrz. Panele o jakości wizualnej są szlifowane, bez szczelin i bez resztek kleju. Z drugiej strony jakość bez takich walorów wizualnych już na etapie produkcji jest wstępnie określona, jako konstrukcyjna.

Doporučujeme kvalitu povrchu konzultovat. Panel v pohledové kvalitě je broušený, beze spár, bez zbytků lepidla. Oproti tomu nepohledová kvalita je primárně určena jako konstrukční.

ELASTYCZNOŚĆ I INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Każdy projekt je oryginalny!

Elastyczność systemu umożliwia tworzenie projektów na wymiar oraz spełnianie indywidualnych wymagań. NOVATOP jest w stanie reagować na szczegółowe wymagania dotyczące dachu, czy też ścian, jak i odnoszące się do kompleksowych rozwiązań całego budynku. Poszczególne wyroby można łączyć z innymi konstrukcjami na bazie drewna, jak również z konstrukcjami murowanymi, metalowymi, czy szklanymi.

System zdaje egzamin przy budowie budynków jednorodzinnych, jak również wielorodzinnych, budynków administracyjnych, szkół, wielkich hal sportowych i przemysłowych. Znajduje zastosowanie w konstrukcjach przybudówek i nadbudówek. NOVATOP spełnia rygorystyczne kryteria odnoszące się do obiektów pasywnych i energooszczędnych.

Budynek jako zestaw modułów

Wszystkie wyroby produkujemy na miarę – o dokładnych formatach z przygotowanymi połączeniami, z otworami okiennymi, drzwiowymi i z indywidualnym wykończeniem, jak na przykład przygotowaniem kanałów pod instalacje albo uzupełnienie izolacji.

Całkowicie wykończone panele wysyłane są bezpośrednio na plac budowy, gdzie z wykorzystaniem dźwigów montuje się konstrukcję budynku – dokładnie, prostym sposobem i szybko. W następnej kolejności montuje się wypełnienia otworów, izolacje oraz zgodnie z wymaganiami projektu elewację budynku. Panele wewnątrz budynku mogą pozostać niezakryte, eksponując wybraną strukturę drewna świerkowego.

W jaki sposób eliminować błędy?

NOVATOP stawia na prostotę konstrukcyjną detali, na minimalną ilość połączeń montażowych oraz na proste konstrukcje ścian. To wszystko przekłada się przede wszystkim na jakość całego budunku.

ZALETY

7 głównych zalet systemu NOVATOP

1. Drewno o jakości wizualnej wewnątrz budynku
2. Szybkość realizacji
3. Szczelność powietrzna
4. Otwartość dyfuzyjna
5. Akustyka budowlana i przestrzenna
6. Przesunięcie fazowe
7. Odporność ogniowa

Filozofia NOVATOP-u

„Nasza filozofia oparta jest przede wszystkim na produkcji i rozwoju wysokiej jakości systemu budownictwa modułowego, który łączy ludzi zaangażowanych w rozwój nowości. Pracę chcemy wykonywać w taki sposób, aby dawała satysfakcję nie tylko nam, ale głównie naszym partnerom handlowym i ich klientom i aby efektem końcowym były rozwiązania przydatne dla życia i sprawiające satysfakcję. Dzisiaj już jestem pewien, że wyznaczamy nowy styl życia, skierowany na przyrodę i przede wszystkim zaspokajający indywidualne dążenia.“

Podstawą sukcesu jest praca zespołowa.

„Jesteśmy bardzo dumni ze współpracy z najlepszymi specjalistami w branży w kraju i za granicą, każdy projekt jest dla nas wyzwaniem i bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem. Słuchamy ich, bo oni są dla nas wielką inspiracją i motywacją. Bez nich bylibyśmy tylko producentami paneli.“

Inż. Jiří Oslizlo, prezes Zarządu