ACOUSTIC - Typy drewna - Novatop

ACOUSTIC – Typy drewna

Świerk, jodła białokora

Zalecana wilgotność względna otoczenia, w którym są instalowane panele (płyty) NOVATOP, wynosi 55 % przy 20 °C. Ze względu na niższą wilgotność powietrza mogą się pojawić pęknięcia drewna.
Uwaga: Właściwości drewna w produktach NOVATOP są zachowane w wymaganych granicach i dlatego reaguje ono na zmiany temperatury i wilgotności poprzez rozsychanie się lub ewentualnym pęcznieniem. Niewłaściwe magazynowanie i stosowanie w ekstremalnych warunkach (zewnętrzna temperatura i wilgotność) może spowodować powstawanie pęknięć i odkształceń.

ŚWIERK – JAKOŚĆ WIZUALNA (B)

Lamele powierzchniowe wykonane są z drewna wyższej jakości. Powierzchnia szlifowana bez sęków z gałęzi o różnej wielkości, zamknięta, wypełniona kitem, bez wybarwień. Miąższność jest dopuszczalna w mniejszym zakresie. Finalne wykończenie powierzchni profilu obejmuje przeszlifowanie. Drobne otarcia i wgniecenia do głębokości 1 mm i powierzchni 10 mm² są dopuszczalne. Panele są pakowane z użyciem kartonowych przekładek. Klasyfikacja jakości zgodnie z przepisami AGROP NOVA a.s.

JODŁA BIAŁOKORA – JAKOŚĆ WIZUALNA (B)

Płyta z jodły charakteryzuje się delikatną strukturą, bez sęków. Lamele powierzchniowe bez naturalnych wad drewna (nie zawiera żywicy i kanałów żywicznych, pęcherzy żywicznych), są łączone na cienką spoinę. Finalne wykończenie powierzchni profilu obejmuje przeszlifowanie. Zalecane są do wnętrz, posiadają podobne właściwości mechaniczne jak świerk. Panele są pakowane z użyciem kartonowych przekładek. Panele są pakowane z użyciem kartonowych przekładek. Klasyfikacja jakości zgodnie z przepisami AGROP NOVA a.s.