ACOUSTIC - Drewno, Powierzchnia - Novatop

ACOUSTIC – Drewno, Powierzchnia

Drewno: Świerk, jodła białokora

Świerk – jakość wizualna (B)
Lamele powierzchniowe wykonane są z drewna wyższej jakości. Powierzchnia szlifowana bez sęków z gałęzi o różnej wielkości, zamknięta, wypełniona kitem, bez wybarwień. Miąższność jest dopuszczalna w mniejszym zakresie. Finalne wykończenie powierzchni profilu obejmuje przeszlifowanie. Drobne otarcia i wgniecenia do głębokości 1 mm i powierzchni 10 mm² są dopuszczalne. Panele są pakowane z użyciem kartonowych przekładek. Klasyfikacja jakości zgodnie z przepisami AGROP NOVA a.s.

Jodła białokora – jakość wizualna (B)
Płyta z jodły charakteryzuje się delikatną strukturą, bez sęków. Lamele powierzchniowe bez naturalnych wad drewna (nie zawiera żywicy i kanałów żywicznych, pęcherzy żywicznych), są łączone na cienką spoinę. Finalne wykończenie powierzchni profilu obejmuje przeszlifowanie. Zalecane są do wnętrz, posiadają podobne właściwości mechaniczne jak świerk. Panele są pakowane z użyciem kartonowych przekładek. Panele są pakowane z użyciem kartonowych przekładek. Klasyfikacja jakości zgodnie z przepisami AGROP NOVA a.s.

Wzornik

Zalecana wilgotność względna środowiska, w którym montowane są panele NOVATOP wynosi 40 – 60% przy temperaturze 20°C. W drewnie mogą pojawić się pęknięcia spowodowane niską wilgotnością. Uwaga: W produktach NOVATOP zachowane są właściwości drewna, dlatego na zmiany temperatury i wilgotności reagują kurczeniem się lub pęcznieniem. Złe przechowywanie i użytkowanie w ekstremalnych warunkach (skrajne temperatury i wilgotność) może prowadzić do pęknięć i deformacji.

Fornir: Dąb układ słoi promieniowy, Dąb układ słoi styczny
Wykończenie powierzchni: lakiery Adler

.
Może Cię zainteresować
Biblioteka 3D