Jak przebiega montaż? - Novatop

Jak przebiega montaż?

Panele NOVATOP dostarczane są „na gotowo”, z tym, że dokładnie są one obrabiane bezpośrednio na miejscu montażu, w celu minimalizacji dodatkowych prac, jak również po to, aby zapewnić szybki przebieg prac montażowych. Montaż elementów konstrukcji jest realizowany na wcześniej przygotowanej, odizolowanej płycie fundamentowej, do której kotwi się je z wykorzystaniem profili L. Poszczególne panele są łączone wkrętami do drewna, a z pozostałymi elementami konstrukcyjnymi z wykorzystaniem różnych okuć budowlanych. Z uwagi na duże ciężary poszczególnych paneli, do ich przemieszczania zaleca się stosować dźwigi budowlane. Wszystkie panele na etapie produkcji są wyposażone w systemy zaczepów do zawieszania.

Instrukcja montażu znajduje się w plikach do pobrania.

W następnej kolejności do zmontowanej konstrukcji budynku montuje się wypełnienia otworów, izolacje oraz elewację zgodnie z założeniami projektu. Wewnątrz budynku panele mogą pozostać niezakryte z zachowaniem naturalnej struktury drewna świerkowego. Powierzchnie paneli w czasie trwania budowy należy chronić przed uszkodzeniami, a cała konstrukcja musi być zabezpieczona przed wpływami atmosferycznymi.

Wysoki poziom technologiczny systemu NOVATOP eliminuje błędy występujące w zwykłych budynkach drewnianych, przez co w sposób zasadniczy podnosi się jakość gotowych realizacji. Na podkreślenie zasługuje szybkość realizacji budowy, dokładność poszczególnych komponentów, łatwiejsze zapewnienie szczelności ścian obwodowych oraz minimalizacja błędów spowodowanych czynnikiem ludzkim. Konstrukcji nie tworzy cieśla na miejscu budowy, ale maszyna CNC w hali produkcyjnej, gwarantując dużą dokładność taką, jaką założył projektant. Ten projektant, który zna wszelkie powiązania elementów domu.

NOVATOP w praktyce?